PiS znów nie ma większości w Sejmie! Dzięki temu trójka posłów opozycji zachowała immunitet

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Prawo i Sprawiedliwość znów nie ma większości w Sejmie, aby móc wygrywać głosowania. Dobitnie pokazały to głosowania w sprawie uchylenia immunitetu trójki posłów opozycji – Sławomira Nitrasa, Joanny Scheuring-Wielgus i Magdaleny Filiks.

REKLAMA

Wczoraj w Sejmie odbyły się m.in. trzy głosowania nad przyjęciem wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej trójki posłów – Sławomira Nitrasa (KO), Joanny Scheuring-Wielgus (Lewica) i Magdaleny Filiks (KO). Aby móc przegłosować wniosek, PiS potrzebował 231 głosów. Okazało się, że wszystkie trzy wnioski poparło jedynie 226 posłów PiS oraz “niezrzeszony” Łukasz Mejza. Tym samym wszystkie trzy wnioski o uchylenie immunitetu przepadły. Posłowie opozycji mogą nadal korzystać z tego prawa.

Na sali sejmowej podczas głosowania nieobecny był m.in. Paweł Kukiz, a jego koledzy z koła poselskiego wstrzymali się od głosu. Podobnie wyglądała decyzja posłów innego koła sprzyjającego PiS, czyli Polskie Sprawy. Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Girzyński nie wzięli udziału w posiedzeniu, a Andrzej Sośnierz wstrzymał się od głosu. Nie obecny był również niezrzeszony poseł Zbigniew Ajchler oraz dwóch posłów klubu parlamentarnego PiS.

Poseł Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej nie krył satysfakcji po korzystnym dla siebie werdykcie Sejmu. Tuż po ogłoszeniu wyniku polityk wstał z miejsca i uniósł zaciśniętą pięść w geście zwycięstwa. “Nie dość, że złodzieje to jeszcze nieudacznicy” – skomentował na Twitterze. Po głosowaniach w sprawie Joanny Scheuring-Wielgus i Magdaleny Filiks na sali plenarnej rozległy się oklaski, a posłanki odbierały gratulacje.

Źródło: Polsat News

REKLAMA