PiS zarżnął PGNiG! Monopoliście rynku grozi bankructwo, więc Skarb Państwa przeznaczy na ratunek 20 mld zł

fot. Wikimedia

Decyzją rządu, PGNiG dostanie 20 mld zł pomocy, aby uniknąć bankructwa. Przed spółką, która jest monopolistą na polskim rynku, stanęło widmo upadku. Problemów PGNiG nie ukrywa już nawet Ministerstwo Aktywów Państwowych, kierowane przez Jacka Sasina.

Na jaw wychodzą gigantyczne problemy państwowej spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Firmie grozi bankructwo, mimo iż jest monopolistą na rynku gazu w naszym kraju. Aby uniknąć upadku dużego i ważnego dla bezpieczeństwa energetycznego kraju przedsiębiorstwa, rząd chce przekazać spółce 20 mld zł w formie pożyczki. O takie wsparcie apelował Jacek Sasin, szef resortu aktywów państwowych, który nadzoruje spółki Skarbu Państwa.

Informacje zbiegają się z wczorajszymi doniesieniami, że Polska Spółka Gazownictwa (spółka Grupy Kapitałowej PGNiG) wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych. To w praktyce oznacza, że w najbliższym czasie żaden nowy dom, ani inny budynek mieszkalny nie zostanie przyłączony do sieci. Nie brakuje opinii, że ma to związek z problemami PGNiG.

Internauci zwracają również uwagę na problemy w kontakcie ze spółką. Infolinia została zablokowana, ponieważ wściekli klienci próbowali wyjaśnić z firmą gigantyczne podwyżki cen gazu. Spółka tłumaczy, że utrudnienia wynikają z ogromnej liczby połączeń i system jest po prostu przeciążony.

Źródło: Money.pl, Interia.pl