PiS chce przejąć rosyjskie firmy objęte sankcjami w Polsce. Na początek sieć sklepów GO sport

fot. Wikimedia

Warszawski sąd ogłosił w piątek upadłość sieci sklepów GO Sport Polska. To skutek sankcji związanych z agresją Rosji na Ukrainę. Nieoficjalnie wiadomo, że rząd planuje zająć się majątkiem spółki.

Firma GO Sport to pierwsza ofiara listy sankcyjnej stworzonej przez ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego. W efekcie decyzji MSWiA spółka przestała być wypłacalna, a pracę straciło prawie pół tysiąca osób. Poszkodowani są również klienci, którzy nie mogą ani zwrócić, ani zareklamować zakupionych wcześniej towarów.

Upadłość spółki oznacza, że jej majątek może zostać sprzedany. O tym, co dokładnie stanie się z zasobami firmy, zadecyduje szef Krajowej Administracji Skarbowej. Portal Wyborcza.biz kreśli jednak inny scenariusz. Według informatorów dziennikarzy „GW” to rząd będzie przejmował majątki rosyjskich firm, które wykończą sankcje.

Zarządzaniem aktywami zajmą się ludzie z nadania Prawa i Sprawiedliwości. „Praktycznie nie muszą mieć kwalifikacji, nie muszą znać branży, nie muszą mieć skończonych państwowych egzaminów. Muszą być wyznaczeni przez ministra z PiS. Tak przejmowane będą rosyjskie firmy w Polsce” – ustaliła Wyborcza.biz. „PiS chce przejmować rosyjskie firmy. Wsadzi tam swoich, zapłaci im tysiące, a na koniec sprzeda za bezcen” – skomentował dziennikarz „GW” Bartosz Wieliński.

Źródło” Wyborcza.biz