Piotr Zieliński ma wielkie serce! Piłkarz reprezentacji kupił dwa domy, w których dzieci z patologicznych rodzin znalazły schronienie

Piotr Zieliński, fot. Instagram / Piotr Zieliński

Reprezentant Polski i piłkarz włoskiego Napoli Piotr Zieliński jest cichym bohaterem. Kilka lat temu zakupił dwa domy w powiecie ząbkowickim, które po wyremontowaniu przekształcił w domy dziecka.

Wcześniej nikt nie wiedział o pięknym geście polskiego piłkarza. Informacja wczoraj obiegła internet, po tym jak napisał o niej na Twitterze Marek Konopczyński. Pomocnik włoskiego Napoli zdecydował się kupić dwie nieruchomości, by przekształcić je w domy dziecka. W nich rodzice zawodnika na co dzień opiekują się dziećmi z rozbitych i patologicznych rodzin.

W zeszłym roku w związku z pandemią całe święta Wielkanocne rodzice piłkarza spędzili tylko z tymi dziećmi. Sam Piotr Zieliński, gdy tylko przyjeżdża do Polski, regularnie odwiedza swoich podopiecznych i spędza z nimi czas. Dom dziecka znajduje się w powicie ząbkowickim, czyli w regionie, z którego pochodzi piłkarz.

Informacja o stworzeniu stowarzyszenia „Piotruś Pan” lotem błyskawicy obiegła internet, a fani reprezentacji Polski nie szczędzili słów podziwu i szacunku za jego bohaterską postawę, którą nigdy się nie chwalił. „Dobro zawsze wraca!” – pisali internauci.

/Źródło: Twitter