Piotr Kraśko skazany za jazdę autem bez prawka. Przez 6 lat łamał prawo!

fot. Newseria

Celebryta Piotr Kraśko został skazany za prowadzenie samochodu bez ważnych uprawnień. Prezenter miał od 6 lat jeździć pojazdami, mimo iż w tym czasie nie posiadał prawa jazdy.

Jak ustalił dziennik „Super Express”, Piotr Kraśko w kwietniu bieżącego roku został zatrzymany do rutynowej kontroli. Okazało się, że nie tylko nie ma przy sobie prawa jazdy, lecz także od kilku lat ma cofnięte uprawnienia. Zgodnie z prawem, jazda samochodem w takim przypadku jest przestępstwem. Sąd skazał go na 7,5 tys. zł grzywny i nałożył roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dziennikarz prawo jazdy stracił w 2014 roku. By je odzyskać, prezenter TVN musiałby zdać ponownie egzamin, jednak nie zrobił tego. W związku z tym w 2015 roku prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. To oznacza, że przez ostatnie 6 lat umyślenie łamał prawo. Informacje gazecie potwierdził sam Piotr Kraśko.

Miesiąc po zatrzymaniu celebryta podszedł wreszcie do egzaminu i udało mu się go zdać. Jednak ze względu na wyrok sądu do września przyszłego roku nie będzie mógł prowadzić samochodów. – To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się, siedząc na miejscu pasażera – powiedział Kraśko „Super Expressowi”.

Źródło: Super Express