Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków! Później musiał zapłacić fiskusowi 850 tys. zł

Piotr Kraśko, fot. Newseria

Piotr Kraśko, gwiazda TVN24, nie złożył terminowo zeznań podatkowych za lata 2012-2015. Po kontroli skarbówki musiał zapłacić 850 tys. zł zaległego podatku VAT i podatku dochodowego.

Piotr Kraśko od 2008 r. ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, ale firma nie wykazywała żadnych przychodów ani obrotów, prezenter nie składał również zeznań podatkowych. Kontrolerzy Urzędu Skarbowego wykryli nieprawidłowości w 2017 roku z użyciem tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), wprowadzonego w 2016 roku.

Wstępna analiza JPK wykazała kontrolerom, że w tym okresie z samej tylko działalności gospodarczej Piotr Kraśko mógł zarobić nawet 2,8 mln. Dodatkowo z etatu telewizyjnego w Telewizji Polskiej zarobił ponad 700 tys. Jednak prezenter aż przez cztery lata nie składał ani deklaracji VAT, ani PIT, mimo że miał taki obowiązek.

Gdy kontrolerzy powiadomili go o efektach swojej pracy, to Kraśko złożył zaległe deklaracje. Równocześnie zapłacił zaległe podatki wraz z odsetkami na kwotę ponad 760 tys. Prezenter ujawnił również dodatkowe dochody na kwotę prawie 400 tys. zł, których nie znaleźli kontrolerzy. W sumie wartość wszystkich zaległości wobec Skarbu Państwa wyniosła prawie 850 tys.

Źródło: TVP Info