Piotr Kraśko otrzymał karę za jazdę bez prawa jazdy. Decyzja sądu uderzy go po kieszeni

Piotr Kraśko, fot. Newseria

Sąd Rejonowy w Ostrołęce wydał wyrok ws. Piotra Kraśki, który przez sześć lat prowadził samochód bez ważnego prawa jazdy. Prezenter będzie musiał zapłacić 100 tys. zł kary i pokryć koszty postępowania.

W grudniu ubiegłego roku w mediach pojawiła się informacja, że znany prezenter Piotr Kraśko miał od 6 lat jeździć pojazdami, mimo iż w tym czasie nie posiadał prawa jazdy. Informacje potwierdził sam zainteresowany. Wtedy Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła go o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

Portal TVP.info ustalił, że Sąd Rejonowy w Ostrołęce przychylił się do wniosku prokuratury i skazał go na karę grzywny w wysokości 100 tys. zł. Kraśko musi też pokryć koszty postępowania sądowego. Od wyroku nie ma odwołania. Kara, którą proponowała prokuratura, została wcześniej uzgodniona z oskarżonym.

Przypomnijmy, że Piotr Kraśko został zatrzymany przez policję w grudniu 2021 roku, kiedy prowadził samochód, choć nie miał do tego uprawnień, bo prawo jazdy stracił w 2015 roku. Został wtedy skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tys. zł, a także otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: TVP.info