Piłkarz Wisły Płock prowadził samochód po pijanemu. Stracił prawo jazdy na trzy lata

Rafał Wolski, fot. Wisła Płock

Rafał Wolski, aktualny lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy i czołowy piłkarz plasującej się na pierwszy miejscu w tabeli Wisły Płock, został skazany za jazdę po pijanemu. Do zdarzenia doszło rok temu w Krakowie.

REKLAMA

Policjanci zatrzymali Rafała Wolskiego w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r. w Krakowie. Funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę kierującego mercedesem, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Nie dostosował się on do znaku drogowego C9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku – przyp. red.) i wjechał na tory tramwajowe. Piłkarz był pijany. Badanie na obecność alkoholu wykazało 1,7 promila.

Jak ustalił portal Onet.pl, 8 lutego 2022 r. Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście odebrał Wolskiemu prawo jazdy na okres trzech lat, nakazał mu wpłacić 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, a także wymierzył mu karę grzywny w wysokości 7 500 zł. Prokuratura karę wymierzoną przez sąd I instancji uznała za zbyt niską i odwołała się od wyroku. Jednak Sąd Okręgowy w Krakowie 15 lipca 2022 r. utrzymał pierwotny wyrok w mocy.

Okazuje się, że nikt z działaczy Wisły Płock nie wiedział o tej sprawie. Po pytaniach dziennikarzy, przedstawiciele klubu zapowiedzieli wyciągnięcie wobec piłkarza surowych konsekwencji. – Jako klub jednoznacznie i kategorycznie potępiamy zachowanie naszego piłkarza Rafała Wolskiego. Zawodnikowi zostanie wymierzona co najmniej dotkliwa kara finansowa – przekazał Onetowi rzecznik klubu Wisła Płock Michał Łada.

Rafał Wolski jest w tym sezonie czołowym graczem Wisły Płock, która jest liderem PKO Ekstraklasy. Po 6. kolejkach piłkarz jest na czele klasyfikacji strzelców rozgrywek, wspólnie ze swoim klubowym kolegą Davo. W przeszłości ofensywny pomocnik występował m.in. w Legii Warszawa, Wiśle Kraków, a także we włoskiej Fiorentinie. Rozegrał 7 meczów w kadrze narodowej.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA