Piłkarz polskiego pochodzenia trafił do Chelsea. Czy Travis Akomeah pójdzie się w ślady Matty’ego Casha i zagra w naszej kadrze?

screen z Instragram / database4football

16-letni Travis Akomeah został nowym piłkarzem Chelsea. Młody zawodnik reprezentuje barwy Anglii, choć jego matka jest Polką, a tata pochodzi z Ghany. Niewykluczone, że utalentowany obrońca otrzyma zaproszenie do gry w biało-czerwonych barwach.

Chelsea podpisała kontrakt z Travisem Akomeahem, który dotychczas grał w juniorach Watfordu. 16-latek to środkowy obrońca o sporym potencjale. Według ekspertów może on stać się nawet jednym z najlepszych w Anglii. Zainteresowani pozyskaniem piłkarza byli także m.in. Liverpool, Arsenal oraz Norwich.

Młody obrońca regularnie występuje w młodzieżowych reprezentacjach Anglii. Co ciekawe, może zostać również uprawniony do gry w polskiej drużynie narodowej, ponieważ jego matka jest Polką. Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku Matty’ego Casha z Aston Villa, który również ma polskie pochodzenie ze strony matki.

Nie wiadomo, czy z Travisem kontraktował się już ktoś z PZPN, ale niewykluczone, że za kilka lat taki zawodnik będzie potrzebny biało-czerwonym. 16-latek występuje na boisku na środku obrony, dzięki czemu mógłby zastąpić w kadrze Kamila Glika, który powoli szykuje się do zakończenia gry w reprezentacji.

Źródło: Transfery.info, własne