Piłkarz Lecha Poznań spowodował wypadek w samym centrum miasta. Był pod wpływem alkoholu

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Gruziński piłkarz Lecha Poznań Nika Kvekveskiri spowodował kolizję w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zawodnik był pod wpływem alkoholu, miał 0,8 promila w wydychanym powietrzu. Jego klub odniósł się już do zdarzenia.

Do kolizji doszło w nocy z niedzieli 3 października na poniedziałek 4 października na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Kościuszki i św. Marcina w Poznaniu. Gruzin wjechał w dwa samochody, w tym w taksówkę, która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych.

Na miejscu od razu pojawiła się policja, a Nika Kvekveskiri stracił prawo jazdy. Piłkarz z Gruzji miał we krwi 0,8 promila. Nikomu nic się nie stało, a obecnie jest prowadzone postępowanie karne za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz doprowadzenie do kolizji drogowej. 

Lech Poznań skomentował „wyczyn” swojego piłkarza. – To jest wysoce naganna sytuacja, którą jako klub stanowczo potępiamy. Nika Kwekweskiri jest w tej chwili na zgrupowaniu kadry, ale chce bardzo przeprosić wszystkich za swoje zachowanie. I oczywiście deklaruje, że dobrowolnie podda się karze – powiedział Maciej Henszel, rzecznik prasowy „Kolejorza”.

Źródło: Głos Wielkopolski