Piłkarz Lecha Poznań ma nowotwór. Trwa zbiórka na leczenie zawodnika

Wojciech Onsorge, fot. lechpoznan.pl

Piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań Wojciech Onsorge zmaga się z nowotworem płata ciemieniowego. W internecie trwa już zbiórka na jego leczenie, a w terapię zaangażowali się klubowi medycy.

Onsorge po raz ostatni na boisku pojawił się w kwietniu podczas meczu ze Zniczem Pruszków (trzeci poziom rozgrywkowy – przyp. red.). Dwa miesiące później piłkarz zaczął zmagać się z problemami zdrowotnymi. Początkowo zauważył u siebie lekki niedowład dwóch palców lewej ręki, ale był to początek jego dramatu.

Lekarze podejrzewali, że jest to w pierwszej kolejności proces demielinizacyjny lub stwardnienie rozsiane. Dostałem zalecenie wykonania kolejnego rezonansu magnetycznego głowy za trzy miesiące, żeby zobaczyć, jak zmiana się rozwija” – relacjonuje piłkarz w opisie internetowej zbiórki.

W międzyczasie niedowład postępował. Przeprowadzone badania wykazały, że zmiana w mózgu zawodnika powiększyła się. „Nie było już czasu do stracenia! Guz jest nieoperacyjny… Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia” – mówi Onsorge.

W sieci ruszyła zbiórka środków na pomoc dla 27-letniego zawodnika, który w przeszłości występował m.in. w Warcie Poznań i Elanie Toruń. Pieniądze można wpłacać poprzez stronę w serwisie siepomaga.pl.

Źródło: Siepomaga.pl