Pierwsze kłopoty Polski 2050 Szymona Hołowni. Wojciech Maksymowicz odchodzi z partii

fot. Facebook / Profesor Wojciech Maksymowicz

Poseł Wojciech Maksymowicz poinformował, że odchodzi z koła poselskiego Polska 2050 Szymona Hołowni. Profesor nauk medycznych do końca kadencji ma pozostać niezrzeszony i na tym planuje zakończyć polityczną przygodę.

REKLAMA

Koło poselskie Polski 2050 zanotowało pierwszy duży wstrząs. Poseł Wojciech Maksymowicz poinformował o odejściu z partii. “Rozstaje się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji jak i dla mnie. Należę do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi. Obecnie skupiam się na innej aktywności niż praca partyjna, która staje się dla mnie zbędnym obciążeniem. Jak wielokrotnie powtarzałem jestem najpierw lekarzem, a dopiero później politykiem” – napisał w oświadczeniu.

“Prof. Maksymowicz poinformował nas, że do końca kadencji Sejmu pozostanie posłem niezrzeszonym, nie zamierza też kandydować w kolejnych wyborach” – przekazała rzeczniczka Polski 2050 Katarzyna Karpa-Świderek w oświadczeniu zamieszczonym na stronie ugrupowania. Po odejściu Maksymowicza koło Polski 2050 będzie liczyło siedmioro posłów.

Wojciech Maksymowicz był ministrem zdrowia w rządzie Jerzego Buzka, natomiast w rządzie Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję wiceministra nauki, będąc członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. Po wyjściu wicepremiera z koalicji z PiS, przeszedł do Polski 2050. W zeszłym roku był oskarżany o związki z nielegalnymi badaniami medycznymi na ludzkich płodach.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA