Pierwsza Polka zaszczepiona. Wiadomo kim jest. Zdradziła, jak się czuje

fot. Pexels

Dzisiaj już o godzinie 8:30 ruszyły pierwsze szczepienia, które poddano pierwsze osoby. Pierwszą zaszczepioną Polką jest naczelna pielęgniarka ze szpitala MSWiA w Warszawie. Teraz zdradziła, jak czuje się po przyjęciu szczepionki.

Wyczekiwana od miesięcy szczepionka przeciwko koronawirusowi w końcu dotarła do Polski i rozpoczęto szczepienia. Pierwszym zaszczepioną Polką jest Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka ze szpitala MSWiA w Warszawie, co zostało udokumentowane przed kamerami. Jak się czuje pielęgniarka?

– Nie bolało (…) Widać radość w moich oczach? Widać– skomentowała kobieta. Pielęgniarka jest szczęśliwa, że w końcu mamy możliwość pokonania epidemii koronawirusa, dzięki szczepionkom, które w końcu dotarły do kraju. – Są emocje. Jestem z tego dumna, że zostałam wybrana. Dla mnie to też jest historyczny moment – dodała Alicja Jakubowska. Jak powiedziała, jeśli chcemy wrócić do normalnego funkcjonowania, musimy się zaszczepić.

Pierwsza zaszczepiona Polka, Alicja Jakubowska, rozmawiała z dziennikarzami. Wykorzystała ten moment, aby przekazać bardzo ważny apel w stronę wszystkich Polek i Polaków. – Apeluję do wszystkich Polek i Polaków, aby się zaszczepić, bo to pancerz ochronny. Jeżeli ktoś ma obawy, to mogę osobiście zaszczepić– powiedziała Alicja Jakubowska.

Dodała, że zarówno dla niej, jak i innych osób, które zaszczepiły się już dzisiaj, szczepionka jest gwarancją bezpieczeństwa. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie powstrzymać epidemię, która pochłonęła już tak wiele ofiar i bezustannie robi to nadal. 

Źródło: Polsat News