Paweł M. ps. Misiek na wolności! Lider bojówki Wisły Kraków wpłacił milion złotych poręczenia majątkowego

Paweł M ps. Misiek, fot. Policja.gov.pl

Sąd Apelacyjny w Krakowie zdecydował, że Paweł M. ps. Misiek może opuścić areszt tymczasowy i wyjść na wolność. Wieloletni lider gangu pseudokibiców Wisły Kraków musiał wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie miliona złotych.

Paweł M., pseudonim Misiek przez lata był liderem „Sharksów”, czyli grupy pseudokibiców Wisły Kraków. Opinia publiczna poznała go, gdy w październiku 1998 r. w czasie meczu Wisły z włoskim klubem AC Parma rzucił nożem w piłkarza Dino Baggio. Usłyszał za to wyrok 6,5 roku więzienia. Po wyjściu na wolność zajmował się działalnością przestępczą

W październiku 2018 roku „Misiek” został zatrzymany we Włoszech i przekazany Polsce. Od lutego ub.r. trwa jego proces. W listopadzie 2020 r. Prokuratura Krajowa informowała o skierowaniu przeciwko niemu aktu oskarżenia. Mężczyzna miał popełnić 95 przestępstw, w tym związanych m.in. z kierowaniem grupą przestępczą, handlem narkotykami, a także przemytem. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Dziennik „Gazeta Krakowska” nieoficjalnie dowiedział się, że „Misiek” wyszedł na wolność 30 grudnia ub.r. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że kwota poręczenia majątkowego wyniosła ponad milion złotych, przy czym krakowski sąd miał zdecydować, że 100 tysięcy zł ma zostać wpłacone w gotówce, natomiast pozostała część kwoty miała być uregulowana obciążaniem hipoteki nieruchomości.

Źródło: Gazeta Krakowska