Paweł Kukiz ostro o Radosławie Sikorskim. “Jest albo kompletnym durniem albo sprzedajną szmatą”

Paweł Kukiz (z lewej), Radosław Sikorski; fot. 2x Wikimedia

Nie milkną echa afery tajemniczych dochodów europosła Radosława Sikorskiego. Sprawę w mocnych słowach skomentował poseł Paweł Kukiz.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu holenderski dziennik “NRC” napisał, że Radosław Sikorski otrzymuje rocznie 100 tys. dolarów za doradztwo dla konferencji organizowanej przez Zjednoczone Emiraty Arabskie. Sprawa wywołała olbrzymie kontrowersje. O opinię na ten temat został zapytany Paweł Kukiz w trakcie rozmowy z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM. – Radosław Sikorski jest albo kompletnym durniem albo sprzedajną szmatą – skwitował muzyk.

Prowadzący rozmowę zwrócił uwagę, że według oświadczenia majątkowego Radosław Sikorski zarabia 700 tys. rocznie. – To jest troszeczkę, tak jakby Sikorski brał pieniądze od Prawa i Sprawiedliwości w zamian za jakieś tam konsultacje. Nie wiem, skąd on ma te pół miliona dodatkowo i nie będę się na ten temat wypowiadał, ale rozumiem, że to stąd jest ten jego odlot. Tyle kasy, to rzeczywiście można odlecieć i czuć się nadczłowiekiem, co komponuje się z polityką Platformy Obywatelskiej – mówił Kukiz.

Radosław Sikorski podkreślił, że jest zaskoczony doniesieniami holenderskiej gazety. Polityk Platformy Obywatelskiej w specjalnym oświadczeniu napisał, że jego działalność pozaparlamentarna jest wymieniona w jego oświadczeniu majątkowym złożonym w Parlamencie Europejskim oraz polskim parlamencie, a cały dochód został opodatkowany. “Oświadczam niniejszym, że na moje głosowania w PE w żaden sposób nie wpływa działalność zewnętrzna” – napisał.  

Źródło: RMF FM

REKLAMA