Paweł Kukiz oficjalnie dołączył do obozu władzy. „To jeden z ważniejszych dni w moim życiu”

Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz, fot. 2x flickr / Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz oficjalnie ogłosili podpisanie porozumienia programowego pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz’15. Były antysystemowy polityk przyznał, że to jeden z najważniejszych dni w jego życiu.

Prezes PiS powiedział, że jego zdaniem porozumienie ma zapewnić, aby obecny układ władzy trwał przez kolejne lata. – To porozumienie, które zakłada, że my poprzemy szereg ustaw ważnych dla Kukiz’15. Na początek pójdą takie jak antykorupcyjna, o dniu referendalnym oraz bardzo ważna o sędziach pokoju, a nasi koledzy będą wspierać Polski Ład i będą wspierać wszystko, co jest potrzebne, aby ten układ polityczny, który jest w polskim Sejmie trwał – przekazał Jarosław Kaczyński.

Paweł Kukiz, który parę lat temu chciał walczyć z układem, teraz zapewnia, że poprze wszystkie zapisy tzw. „Polskiego Ładu”. – Jeśli chodzi o popieranie Polskiego Ładu, to tu problemu nie będzie – mówił Kukiz. – To jeden z ważniejszych dni w moim życiu. Liczę na owocną współpracę, na to, że jeszcze za mojego życia Polska uzyska takie prawo, gdzie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy państwem w pełni demokratycznym – nie krył wzruszenia były antysystemowiec.

Konferencję prasową skomentował m.in. Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. „Jarosław Kaczyński przez lata mówił, że zwalcza układ. Paweł Kukiz przez lata mówił, że jest antysystemowcem. Briefing prasowy liderów oczywiście bez możliwości zadawania pytań przez media” – napisał na Twitterze.

Źródło: Media