Paweł Kukiz boi się oddania PO władzy nad spółkami Skarbu Państwa. “Zostaną wyprzedane za symboliczną złotówkę”

Paweł Kukiz, fot. Wikimedia

Paweł Kukiz na antenie radia RMF FM komentował bieżące wydarzenia polityczne. Muzyk przyznał, że obawia się o spółki Skarbu Państwa, gdy do władzy dojdzie Platforma Obywatelska.

REKLAMA

Gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Paweł Kukiz. Jeden z wątków rozmowy dotyczył projektu ustawy, który może zabetonować zarządy strategicznych spółek (PKN Orlen, PERN, PSE, Gaz-System i Polfa Tarchomin) po przegranych przez PiS wyborach. Pomysł dostał prześmiewczą nazwę “Koryto +”.

Lider Kukiz’15 widzi plusy kontrowersyjnego projektu autorstwa posłów PiS. – Jest sporo minusów w tym rozwiązaniu, ale jeden jest plus zasadniczy. Gdyby opozycja objęła władzę, nie mam cienia wątpliwości, że wszystkie Orleny i inne spółki zostaną wyprzedane za symboliczną złotówkę. Jest to jakiś bezpiecznik – przyznał Paweł Kukiz. 

Jednocześnie muzyk nie szczędził słów krytyki pod adresem obecnej władzy. – Ci z kolei w tej chwili korzystają z tych dóbr narodowych pełną garścią. […] Zatrudnią ciocię Marysię, wujka Henia itd. Jedni są warci drugich w tej materii. Z tym, że mimo wszystko mniejszym niebezpieczeństwem jest to, ze to wujek Henio będzie w tej spółce, a nie Heinrich von Jungingen – powiedział.

Paweł Kukiz nie zauważył w swojej wypowiedzi, że również wspierany przez niego rząd PiS wyprzedawał polski majątek. Chodzi np. o fuzję PKN Orlen z Grupą Lotos, na mocy której część zasobów państwowych koncernów zostało sprzedanych węgierskiemu MOL-owi oraz saudyjskiemu Saudi Aramco. I to – zdaniem ekspertów z branży energetycznej – po znacznie zaniżonej wartości.

Źródło: RMF FM

REKLAMA