Partia Razem Adriana Zandberga ma „genialny” pomysł na szalejącą drożyznę. „Podnieść każdemu pensję o 2 000 zł”

Adrian Zandberg, fot. flickr / Lewica Razem

Partia Razem opublikowała w mediach społecznościowych absurdalny pomysł na pozbycie się biedy w Polsce. Ugrupowanie Adriana Zandberga postuluje „automatyczne podniesienie wynagrodzeń pracowników o 2 tys. zł, jako rekompensatę wzrostu cen”.

Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza” – to „sposób” Partii Razem na rozwiązanie problemów Polaków w związku z drastyczną podwyżką cen.

Absurdalny pomysł partii Adriana Zandberga wykpili komentatorzy. „Partia Razem powinna Nobla z ekonomii dostać. Dwoma zdaniami partia rozwiązała wszelkie problemy ludzkości” – napisał Jan Piński, redaktor naczelny portalu Wieści24.pl. „I w ciągu roku mamy inflację, jak w Wenezueli, a po dwóch latach puste półki, kolejki i kartki. Czyli jedyny realny socjalizm” – skomentował Waldemar Kuczyński.

Działacze partii tłumaczą, że podobne postulaty zgłaszał w 1980 roku Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, kierowany przez Lecha Wałęsę. Faktycznie, w punktach nr 8 i 9 czytamy to samo, co opublikowała Partia Razem. Nie wiadomo, czy to tylko twitterowa prowokacja, czy też faktyczne postulaty skrajnie lewicowej partii.

Źródło: Twitter / Partia Razem