Parafianka dokonała makabrycznego odkrycia. Na plebani znaleziono ciało miejscowego proboszcza

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Dziś rano, około godz. 7.30, przy budynku plebanii w miejscowości Pomocne w powiecie jaworskim (woj. dolnośląskie) znaleziono zwłoki proboszcza miejscowej partii. Natrafiła na nie jedna z parafianek, która chciała załatwić sprawę w kancelarii.

Przy budynku plebanii w parafii Pomocne jedna z parafianek znalazła ciało proboszcza ks. Michała Lacha. Śledczy zauważyli na jego ciele liczne obrażenia. – Mogę potwierdzić, że znaleziono ciało księdza z widocznymi obrażeniami. Prowadzone są czynności, które mają wyjaśnić, w jaki sposób powstały te obrażenia – powiedział nadkom. Kamil Rynkiewicz, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji, cytowany przez portal se.pl.

Policjanci biorą pod uwagę różne scenariusze, nie jest wykluczony udział osób trzech. Jak informują media, zmarły mężczyzna miał na głowie rozległe obrażenia. Ustalenia śledczych potwierdzi sekcja zwłok. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza policji i prokurator.

Ks. Michał Lach był ceniony przez lokalną społeczność. W przyszłym roku 54-letni ksiądz, obchodziłby by 30. rocznicę kapłaństwa. Parafia w Pomocnem pogrążona jest w żałobie.

Źródło: wroclaw.se.pl