Pandemiczny celebryta zabiera głos ws. segregacji sanitarnej. „Panów z Kultu zapraszam na szkolenie”

Paweł Grzesiowski fot. Wikimedia Commons, Kazik Staszewski fot. Wikimedia Commons

W sobotę zespół Kult wydał oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym sprzeciwia się segregacji sanitarnej. Teraz „niepoprawnym” muzykom odpowiedział pandemiczny celebryta dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. Covid-19. Uznał ich wpis za „bardzo niefortunną wypowiedź”. – Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid – powiedział w „Gościu Wydarzeń”.

W sobotę grupa Kult wydała oświadczenie w mediach społecznościowych, wyrażając swój sprzeciw segregacji sanitarnej.W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE” – czytamy na stronie FB zespołu.

Do tego oświadczenia odniósł się na antenie Polsat News dr Paweł Grzesiowski. – Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i o tym, aby koncert nie skończył się w szpitalu – mówił.

Jego zdaniem, „nie chodzi o to, by nie wpuszczać niezaszczepionych”. – Zasady jak na weselach: zaszczepieni mogą być zwolnieni z pewnych ograniczeń, a osoby, które nie przyjęły preparatu, muszą mieć test albo maseczkę – wyjaśnił.

Zaprzeczał również, jakoby nałożenie takich reguł miało prowadzić „do segregacji czy dyskryminacji”. – Muzycy powinni być wrażliwi na wartości humanistyczne – napominał dr Paweł Grzesiowski.

Źródła: Polsat News