Pan Lotto i jego córka oszukali wspólnika?! „Przez tę rodzinę straciłem 220 tys. zł”

Ryszard Rembiszewski, fot. Newseria

Pan Lotto, czyli Ryszard Rembiszewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę. Maciej Kozoń, wspólnik biznesowy córki gwiazdora Karoliny Runowskiej, twierdzi, że został przez ich rodzinę oszukany na kwotę 220 tys. złotych.

Maciej Kozoń w 2016 roku zrezygnował ze swojej posady w korporacji, wziął kredyt i został wspólnikiem Karoliny Runowskiej, córki Ryszarda Rembiszewskiego. Jak informuje „Fakt”, wspólnie z kobietą mieli otworzyć hotel na wyspie Koh Rong Samloem w Kambodży. Mężczyzna miał zaufanie do Runowskiej, gdyż ta prężnie działała w tej branży i prowadziła już jeden hotel w Kambodży, który cieszył się pozytywnymi opiniami.

Na konta pani Karoliny i jej ojca przelał w sumie 220 tys. zł. Dwa pierwsze przelewy, po 50 tys. zł każdy, jeszcze w grudniu 2016 r. puścił na konto złotówkowe Ryszarda Rembiszewskiego” – czytamy w „Fakcie”. Te pieniądze miały być przeznaczone na dokończenie budowy hotelu, którego otwarcie dla turystów było planowane na marzec 2017 roku. 

Hotel jednak nie powstał. Runowska miała przekazać mężczyźnie, że zabrakło pieniędzy, by ruszyć z inwestycją. Kozoń wytoczył więc córce Rembiszewskiego proces cywilny, który wygrał w październiku 2019 r. Decyzją sądu kobieta miała wypłacić mężczyźnie prawie 216 tys. zł. Na konto pana Macieja trafiły jednak zaledwie… 3 tys. zł. Nawet komornik nie mógł pomóc, bo i córka Pana Lotto straciła na tej inwestycji oszczędności życia.

Źródło: Fakt