Outsourcing pracowniczy – dlaczego warto skorzystać?

fot. Pixabay

Outsourcing pracowniczy to wydzielenie ze struktury firmy określonych funkcji, zadań oraz czynności i przekazanie ich do realizacji podmiotowi zewnętrznemu. Dzięki temu firma może zredukować koszty, przy jednoczesnej gwarancji, że liczba niezbędnych pracowników będzie gwarantowana przez agencję pracy tymczasowej.

Outsourcing pracowniczy – redukcja kosztów

Najważniejszą zaletą outsourcingu pracowniczego są względy ekonomiczne. Usługi agencji pracy tymczasowej kwalifikowane są jako koszty zewnętrzne, a nie koszty pracy, dlatego mogą być wliczane do zestawienia VAT. To oznacza spore oszczędności z tytułu wydatków podatkowych, które stanowią ważny element budżetu firm. Dzięki współpracy z agencją pracy tymczasowej outsourcing pracowników produkcyjnych nie wiąże się z co miesięcznymi przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ani Urzędu Skarbowego, bo rozliczeniami zajmuje się współpracujący z nami podmiot.

Leasing pracowniczy – oszczędność czasu

Zatrudnianie pracowników to nie tylko koszty, ale również czas. Aby znaleźć osoby, które spełniają wymagania i są gotowe do podjęcia pracy, należy liczyć się z koniecznością prowadzenia działu HR. Współpraca w ramach leasingu pracowniczego pozwala zapomnieć o tych kwestiach, a także zaoszczędzić wydatki przeznaczone na prowadzenie rekrutacji. Wiele firm współpracujących z agencjami pracy tymczasowej może pokusić się o redukcję zatrudnienia w dziale rekrutacji, co wiąże się nie tylko z oszczędnością czasu, ale również pieniędzy.

Brak papierkowej roboty

Korzystając z outsourcingu pracowników unikamy obsługi administracyjnej pracowników tymczasowych w firmie. We wszelkich sprawach kadrowych wyręcza nas agencja pracy tymczasowej, której pracownicy pilnują formalności związanych z delegowanymi pracownikami. Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji kadrowo-płacowej jest obowiązkiem agencji, więc właściciel firmy, który korzysta z pracowników zewnętrznych nie musi się martwić o kontrole oraz wypełnianie niezliczonej liczby dokumentów i formularzy. To pozwala odciążyć przede wszystkim dział kadr. Na rynku funkcjonują też firmy, które organizują pracownikom dojazd do pracy, a także zakwaterowanie, co również niweluje zakres obowiązków.

Korzyści ze współpracy z agencją pracy tymczasowej

Outsourcing pracowników to opcja, z której korzysta coraz więcej firm produkcyjnych. Umowa z agencją pracy tymczasowej pozwala na bardziej elastyczne podejście do kwestii zatrudnienia, dzięki czemu łatwiej planować produkcję, jeśli jest ona zmienna w zależności od okresu w roku. Zewnętrzna firma może znaleźć i “wypożyczyć” zarówno pracownika bez doświadczenia zawodowego, jak i osobę wykwalifikowaną, której kompetencje są niezbędne do wykonywania określonych zadań.

Źródło: Artykuł sponsorowany

REKLAMA