Oskar z prorządowego kanału na TikToku wygrał teleturniej w TVP. Zgarnął 20 tysięcy złotych

fot. Facebook / Giganci Historii TVP

We wczorajszym odcinku teleturnieju “Giganci Historii” w TVP zwyciężył Oskar Szafarowicz. To jeden z młodych tiktokerów z prorządowego kanału “Okiem Młodych”. Posłowie opozycji doszukują się w wygranej drugiego dna.

REKLAMA

“Z radością informujemy, że do pamiątkowej księgi Gigantów Historii dopisaliśmy kolejne nazwisko. W odcinku, którego tematem była Polska Sasów, po wieczną chwałę, tytuł Giganta Historii i 20.000 pln sięgnął Pan Oskar, któremu serdecznie gratulujemy!” – napisano na stronie programu w portalu Facebook.

Zwycięzcą okazał się Oskar Szafarowicz, członek Forum Młodych PiS, a także współtwórca profilu “Okiem Młodych” w serwisach TikTok i Twitter. Kanał “Okiem młodych” regularnie krytykuje opozycję, ze szczególnym uwzględnieniem Donalda Tuska. Z kolei działania Prawa i Sprawiedliwości są zawsze popierane przez młodych twórców.

Po ogłoszeniu wygranej w sieci wokół zwycięzcy zrobiło się głośno. “Turnieje w TVPiS wygrywa młodzieżówka z TikToka. 20 tysięcy w gotówce i puchar “za zajęcie I miejsca” na zachętę. Z pewnością to tylko dziwny zbieg okoliczności. A internauci się po prostu czepiają…” – napisał Michał Szczerba, poseł PO.

Na reakcję bohatera teleturnieju nie trzeba było długo czekać. “P. Pośle Michał Szczerba, zamiast występować na drogę sądową, proponuję Panu honorowe rozwiązanie: dyskusja publiczna (w dowolnym medium) na temat analogii między zaprzaństwem XVIII-wiecznej Polski a współczesnymi stronnictwami obozu podległości i zaprzedawania suwerenności. Ok?” – napisał Szafarowicz.

Źródło: wp.pl

REKLAMA