Oskar Szafarowicz z prorządowego kanału na TikToku dostał pracę w państwowej agencji. Ma się zajmować promocją

fot. Facebook / Giganci Historii TVP

22-letni Oskar Szafarowicz, działacz młodzieżówki PiS i współtwórca prorządowego profilu na TikToku “Okiem Młodych” został zatrudniony w Krajowym Zasobie Nieruchomości. To państwowa agencja, która ma realizować m.in. program “Mieszkanie Plus”.

REKLAMA

O Oskarze Szafarowiczu głośno zrobiło się w sierpniu 2022 r. Wtedy to – wraz z Wiktorią Mielniczek i Kamilem Kaniukiem – założyli profil “Okiem Młodych”, który miał pokazać, że młodzi ludzie również popierają PiS. Profil stał się jednak narzędziem do bezkrytycznego wychwalania obecnej władzy i atakowania opozycji. Początkowo autorzy twierdzili, że to oddolna inicjatywa, ale szybko wyszło na jaw, że cała trójka jest związana z młodzieżówkami tzw. “Zjednoczonej Prawicy”.

Jak donosi portal Wp.pl, Oskar Szafarowicz dostał niedawno państwową posadę. 22-latek został zatrudniony w Krajowym Zasobie Nieruchomości, którym kieruje Arkadiusz Urban, wiceprezes Partii Republikańskiej. Rządowa agencja ma za zadanie zajmować się gospodarowaniem nieruchomościami i wspierać budownictwo mieszkań. Do zadań KZN należy również realizacja programu “Mieszkanie Plus”, który na razie okazał się kompletną klapą – ze 100 tys. planowanych lokali dotychczas powstało zaledwie kilkanaście tysięcy.

Oskar Szafarowicz został zatrudniony na podstawie konkursu na stanowisko młodszego specjalisty ds. promocji. Ma zajmować się prowadzeniem social mediów KZN. Dziennikarze Wp.pl wskazali, że na razie na stronach KZN trudno znaleźć ślady jego działalności. Za to w godzinach pracy biura działacz PiS jest aktywny na swoich prywatnych profilach w mediach społecznościowych. KZN przekonuje, że Szafarowicz nie jest zatrudniony w pełnym wymiarze godzin, a godziny jego pracy są ruchome.

Źródło: Wp.pl

REKLAMA