Opozycja jednoczy siły przeciwko PiS-owi. “Jesteśmy dogadani, stworzymy rząd i nie damy się skłócić”

Od lewej: Donald Tusk, fot. Wikimedia; Szymon Hołownia, fot. Wikimedia; Robert Biedroń, fot. flickr / Lewica Razem

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty przekazał, że partie opozycyjne dogadały się w sprawie przejęcia władzy w Polsce po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Za porozumieniem mają stać byli prezydenci.

REKLAMA

W najbliższy wtorek na zaproszenie byłych prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego dojdzie do spotkania liderów opozycyjnych partii politycznych – przekazał Włodzimierz Czarzasty podczas konferencji prasowej w Jastrzębiu-Zdroju. Wezmą w nim udział Donald Tusk, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przedstawiciele Nowej Lewicy: Robert Biedroń, Adrian Zandberg i wspomniany Czarzasty.

Spotkanie odbędzie się w 25-lecie rozpoczęcia negocjacji w sprawie wejścia Polski do NATO, ma w nim wziąć udział także ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. – O tym uprzejmie wszystkich informuję, całą Polskę, że opozycja jest dogadana, że opozycja wspólnie planuje przyszłość, że opozycja wspólnie stworzy rząd i opozycja się nie da skłócić – oświadczył Włodzimierz Czarzasty.

Według ostatnich sondaży, plan opozycji wydaje się bardzo realny. Choć w większość badań wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, to prawie wszystkie sondaże dają sejmową większość partiom opozycyjnym. Jeśli inicjatywa były prezydentów przetrwa do wyborów, to w naszym kraju powstanie rząd połączonych sił opozycji.

Źródło: Onet.pl

REKLAMA