Ojciec posła PiS Tomasza Rzymkowskiego trafił do aresztu. Chodzi o molestowanie członka rodziny

Tomasz Rzymkowski, fot. gov.pl

Maciej Rz, ojciec posła PiS i wiceministra edukacji Tomasza Rzymkowskiego, został aresztowany na trzy miesiąca. Mężczyzna miał usłyszeć zarzuty dotyczące molestowania członka rodziny.

REKLAMA

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio ZET, Maciej Rz. miał usłyszeć zarzuty związane z molestowaniem seksualnym członka rodziny, za co trafił do aresztu na trzy miesiące. “Do molestowania członka rodziny miało dochodzić wiele lat temu” – poinformował Mariusz Gierszewski, reporter rozgłośni, który ujawnił skandal.

Według nieoficjalnych informacji, rodzina Tomasza Rzymkowskiego wspiera Macieja Rz. i nie wierzy w zarzuty. Radio ZET podaje także, że do czasu publikacji ich artykułu wiceminister edukacji nie odpowiedział na zadane pytania. W mediach społecznościowych krążą za to informacje, że polityk zaczął usuwać rodzinne zdjęcia i wpisy z Twittera.

Tomasz Rzymkowski od 2015 roku był posłem klubu Kukiz’15. Po rozpadzie ruchu – jak większość współpracowników Pawła Kukiza – przeniósł się do Prawa i Sprawiedliwości. W 2019 roku uzyskał reelekcję, a w styczniu 2021 roku został powołany na stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnika rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.

Źródło: Radio ZET

REKLAMA