„Ojciec Mateusz” przeprowadza się do innego miasta. Wiadomo, gdzie będzie tropił złoczyńców

fot. Wikimedia Commons

„Ojciec Mateusz” po wielu latach spędzonych w Sandomierzu przeprowadza się do innego pięknego polskiego miasta. Kultowa produkcja TVP z Arturem Żmijewskim w roli głównej zawita wkrótce do stolicy Dolnego Śląska.

Nie tak dawno informowano o drastycznym spadku oglądalności serialu z Arturem Żmijewskim w roli głównej, po zmianie godziny emisji. TVP jednak zapewnia, że zmiana ta dobrze przemyślana, a serial będzie jedną z kluczowych pozycji weekendowego pasma serialowego Jedynki. Teraz pojawiły się w mediach kolejne ciekawe informacje. Jak się okazuje, ekipa serialu zawita wkrótce do Wrocławia.

– O ile pandemia nie pokrzyżuje nam planów, to zdjęcia odbędą się w czerwcu. Na początek zaplanowaliśmy jeden lub dwa odcinki, ale nie wykluczamy, że w przyszłości może ich być więcej – informuje Stanisław Dzierniejko, dyrektor i pomysłodawca Festiwalu Aktorstwa Filmowego i Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Jak dodał „Kiedy rozmawialiśmy o propozycjach scenariuszowych, poprosiłem, żeby oprócz ciekawie opowiedzianej historii kryminalnej, pokazać najpiękniejsze miejsca naszego miasta. Ponieważ ten film musi również zachęcić ludzi do odwiedzenia Wrocławia. Tym bardziej że film pokazywany jest również w TVP Polonia i dociera do wielu krajów”.

Źródło: telemagazyn.pl