Odwołano lekcje w szkołach. Powodem niepożądane odczyny poszczepienne u nauczycieli

fot. Pexels

W województwie łódzkim z powodu złego samopoczucia nauczycieli odwołano lekcje. Ma to związek z efektami ubocznymi po zaszczepieniu nauczycieli szczepionką AstraZeneca, które wystąpiły u łódzkich i krakowskich nauczycieli. Wśród objawów wymieniano: wysoką gorączkę, bóle mięśni czy problemy ze snem.

Ból głowy, wymioty, temperatura, problemy ze snem to objawy, które wystąpiły u krakowskich nauczycieli. Miejscowy radny Łukasz Wantuch przeprowadził ankietę o wystąpieniu efektów ubocznych po przyjęciu szczepionki AstraZeneca. Jak podaje glos24.pl, ponad 100 nauczycieli poinformowało o przykrych objawach, które czasem utrzymywały się nawet trzy doby.

Dzwoniła do mnie dzisiaj pani dyrektor jednej z placówek oświatowych […]. W sobotę cały personel jej placówki, pięć pań, był szczepiony AstraZenecą. Po upływie 12-18 h wystąpiły u wszystkich potężne objawy uboczne – ból głowy, wymioty, temperatura, problemy ze snem. Nie były w stanie dziś stawić się do pracy – wszystkie z nich. Dzisiaj już objawy ustąpiły u wszystkich pań, jutro będą wszystkie w pracy. W ulotce jest informacja, że tego typu objawy mogą wystąpić u 10% szczepionych, tutaj z nieznanych powodów wystąpiły u wszystkich – poinformował w poniedziałek Wantuch.

Ostrzeżenie przed możliwymi objawami ubocznymi szczepionek Astra Zeneca Dzwoniła do mnie dzisiaj Pani Dyrektor jednej z…

Opublikowany przez Łukasza Wantucha Poniedziałek, 15 lutego 2021

Dziennik poinformował, że w Krakowie w niektórych placówkach do pracy nie stawiła się niemal cała zaszczepiona w piątek kadra. – Cały weekend odbierałam telefony od nauczycielek, które musiały wziąć zwolnienie lekarskie, bo po podaniu szczepionki nie były w stanie przyjść do pracy – powiedziała nauczycielka z jednej z podstawówek.

Z kolei w szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi po szczepieniu nauczycieli odwołano zajęcia. Niepożądane odczyny poszczepienne zgłosili prawie wszyscy zaszczepieni – aż 28 z 32 nauczycieli zaszczepionych w poniedziałek. 

Źródło: glos24.pl/Radio ZET