Od dziś kolejne luzowanie obostrzeń. Gdzie możemy wybrać się w najbliższy weekend?

fot. Pexels

Dziś wchodzi w życie kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zmiany obejmą m.in. restauracje i inne lokale gastronomiczne, siłownie, baseny, a także wesela.

Od piątku, 28 maja restauracje i inne lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować gości wewnątrz obiektów. Dotychczas – od dwóch tygodni – możliwe było prowadzenie działalności w ogródkach gastronomicznych. W lokalach może być zajęte maksymalnie 50 proc. miejsc, a odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m.

Wraca również możliwość organizowania wesel, komunii i innych imprez okolicznościowych. Limit gości wynosi co prawda 50 osób, ale nie wlicza się do niego osób zaszczepionych przeciw COViD-19. Zasada rozmieszczenia gości w lokalu jest identyczny jak w restauracjach.

28 maja otwarte zostaną kryte obiekty sportowe i baseny. Będą one mogły prowadzić działalność przy zachowaniu 50 proc. obłożenia obiektu. Dotyczy to również publiczności, zajęte może być co drugie miejsce na widowni. Natomiast w przypadku zajęć i wydarzeń sportowych poza obiektami, będzie obowiązywał limit do 250 osób. W siłowniach, klubach fitness i solariach będzie obowiązywał limit 1 osoba na 15 m kw.

Źródło: Business Insider Polska