O czym musisz pamiętać przy wyborze mebli łazienkowych?

Fot. Pixabay

Łazienka jest dla większości z nas jedną z najważniejszych przestrzeni w domu. Często to nasze ulubione miejsce, sposób na miłe zakończenie męczącego dnia i odpoczynek od naszego zabieganego życia. Dlatego ważne jest, aby mieć dobrze urządzoną łazienkę, wraz z odpowiednimi typami mebli, dostosowanymi do potrzeb i wymagań przestrzennych. Przygotowaliśmy mini przewodnik, dzięki któremu znajdziesz meble łazienkowe wpisujące się w te wymagania.

  1. Jak dobrać meble łazienkowe pod względem rozmiaru i lokalizacji?
  2. Zestawy mebli łazienkowych i ich design – na co zwrócić uwagę?
  3. Czym kierować się wybierając materiał na meble łazienkowe wiszące i nie tylko?

Bez względu na to, czy chcesz wybrać szafki łazienkowe do obecnej łazienki, czy też zabierasz się do kompleksowego wyposażenia tej przestrzeni w nowym domu – wskazówki, które znajdziesz w tym artykule z pewnością ułatwią Ci to zadanie.

Jak dobrać meble łazienkowe pod względem rozmiaru i lokalizacji?

Ocena dostępnej przestrzeni do pracy jest niezbędna przy określaniu rodzaju zakupu mebli łazienkowych. Będziesz musiał zacząć od odnotowania dokładnych pomiarów szerokości, długości i wysokości łazienki, a także lokalizacji mediów z sieci wodociągowej i elektrycznej. Dopiero wtedy będziesz wiedział, gdzie ulokować meble wiszące, a gdzie możesz postawić inne na podłodze. Pomocne może być również narysowanie fizycznego układu wnętrza, co znacznie ułatwi dobranie odpowiednich mebli łazienkowych. Duże łazienki mogą zapewnić więcej miejsca do przechowywania i stylizacji, ale nie daj się ponieść fantazji bez uwzględnienia w ferworze wyposażania wnętrza praktycznych kwestii. Patrząc na szeroki wybór mebli łazienkowych zanim wybierzesz konkretne modele zawsze musisz upewnić się, że przejścia do i wewnątrz pomieszczenia są w pełni drożne. Z drugiej strony warto również pamiętać, że posiadanie małej łazienki nie oznacza, że musisz oszczędzać na posiadaniu mebli. Po prostu postaw na zestaw mebli łazienkowych oszczędzających miejsce, takich jak na przykład szafki pod umywalki. Również meble łazienkowe wiszące to dobry sposób na zaoszczędzenie miejsca przy jednoczesnym zachowaniu szyku.

Zestawy mebli łazienkowych i ich design – na co zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne meble szybko zauważysz, że są dostępne w różnych stylach i wielu kształtach. Meble łazienkowe występują również w różnych kolorach, z których najczęściej można znaleźć czarny, biały i szary. Alternatywnie, jeśli masz ochotę na odważniejsze warianty, postaw na nowoczesny mebel o wysokim połysku. Ostatnio dużą popularnością cieszą się także klasyczne drewniane zestawy łazienkowe w nurcie minimalizmu. Pamiętaj też, że nawet jeśli postawisz na bardzo skromny wariant mebli, zawsze możesz ożywić przestrzeń z pomocą dobranych według gustu akcesoriów łazienkowych.

Czym kierować się wybierając materiał na meble łazienkowe wiszące i nie tylko?

Większość ekskluzywnych szafek łazienkowych jest tradycyjnie wykonana z drewna, jeśli jednak chcesz postawić na budżetowy, ale również stylowy zestaw mebli – warto wiedzieć, że na rynku istnieje cała gama materiałów do wyboru. Wśród tej różnorodności opcji płyta pilśniowa o średniej gęstości (MDF) zdaje się być jednym z ulubionych wyborów do współczesnych łazienek. Nie można jednak zaprzeczyć, że meble wykonane z litego drewna są najbardziej solidnym wyborem – co oczywiście przekłada się na ich cenę. Dlatego właśnie, jeśli szukasz doskonałego wykończenia swojej łazienki, wypróbuj tę klasykę – po prostu nic nie przebije naturalnego wzoru słojów dębu lub orzecha, wzmocnionego i upiększonego bejcami i farbami.

Źródło: Artykuł sponsorowany

REKLAMA