Nowe wieści w sprawie zabójstwa dziennikarza TVN. Sąd przedstawił podejrzanemu zarzut zabójstwa kochanka swojej żony

fot. Pixabay

Pojawiły się nowe fakty w sprawie zabójstwa Pawła K., który w chorzowskim Parku Śląskim został śmiertelnie ugodzony nożem. Prokuratura Rejonowa przedstawiła dwa zarzuty Kamilowi Ż., mężowi partnerki dziennikarza.

Do zdarzenia doszło w Chorzowie w sobotnią noc. 29-letni Paweł K. przebywał tam razem ze swoją 33-letnią znajomą. Tam mężczyzna został wielokrotnie ugodzony nożem. Mimo przeprowadzonej reanimacji, Pawła K. nie udało się uratować. Od początku oczy śledczych skierowanych były na męża partnerki dziennikarza Kamila Ż., który podejrzewał, że para ma romans.

W dniu dzisiejszym prokurator podjął decyzję o przedstawieniu dwóch zarzutów Kamilowi Ż. – zabójstwa dziennikarza oraz bezprawnego posługiwania się urządzeniem lokalizującym zamontowanym na samochodzie Eweliny Ż. bez jej zgody” – szef Prokuratury Rejonowej w Chorzowie Cezary Golik.

Nie wiadomo, gdzie przebywa podejrzany, ponieważ po zbrodni zniknął. Nie pojawiał się w miejscu zamieszkania ani w pracy. Do chorzowskiego sądu wpłynął wniosek o aresztowanie Kamila Ż. na trzy miesiące. Jego uwzględnienie jest niezbędnym warunkiem do rozesłania za nim listu gończego.

Źródło: Onet.pl