„Niezależni dziennikarze” doradzali rządzącym?! Robert Mazurek i Michał Majewski w mailach Dworczyka

Robert Mazurek, screen z YouTube / RMF FM

Nowa odsłona maili ze skrzynki Michała Dworczyka. Jak ujawniła strona PoufnaRozmowa.com, współpracownik premiera Morawieckiego Jarosław Gajewski raportował, że konsultował z dwoma dziennikarzami kwestie zwolnienia z radiowej Trójki Wojciecha Manna.

Najnowszy e-mail pochodzi z 4 czerwca 2019 r. Jego autorem był współpracownik Morawieckiego Jarosław Gajewski. Pisał on do szefa rządu na temat planów zwolnienia dziennikarza Wojciecha Manna z radiowej Trójki. Chodziło o słowa Manna wypowiedziane przy okazji puszczania piosenki „Neandertalczyk”. Skomentował on wówczas, że „niektórym ten tytuł może kojarzyć się z premierem, który nie podał ręki pani prezydent Gdańska”.

Współpracownik Morawieckiego przekonywał, że zwolnienie Wojciecha Manna byłoby „kontrskuteczne” i stałoby się „wodą na młyn dla opozycji”. „Nietrudno wyobrazić sobie protesty, stawianie pomników medialnych Mannowi” – pisał Gajewski. Jak podkreślił, „sprawę przegadałem ze dwoma swoimi przyjaciółmi – z Robertem Mazurkiem i Michałem Majewskim”. Według relacji Gajewskiego byli oni przeciwni zwolnieniu Wojciecha Manna.

Robert Mazurek to dziennikarz pracownik RMF FM. Wielu komentatorów zarzuca mu bliską znajomość z politykami PiS i wielokrotne sprzyjanie władzy. Z kolei Michał Majewski, podczas gdy pracował w tygodniku „Wprost”, zasłynął publikacją taśm z restauracji „Sowa&Przyjaciele”, które pomogły obalić rząd PO-PSL i dojść do władzy Prawu i Sprawiedliwości.

Obaj dziennikarze zapewniają, że Jarosława Gajewskiego znają od dawna, a swoje rady przekazywali na stopie prywatnej, nie wiedząc, że rozmówca podeprze się ich wypowiedziami w rozmowie z premierem. Przy okazji zarówno Mazurek, jak i Majewski potwierdzili autentyczność wiadomości publikowanych ze skrzynki Michała Dworczyka, szefa KPRM.

Źródło: PoufnaRozmowa.com