Niemiecka poczta zabiega o polskich listonoszy. Zarobki na start nawet 9 tysięcy na rękę!

fot. Marco Verch / Flickr

Deutsche Post szuka polskich listonoszy do pracy. Kuszą atrakcyjnymi zarobkami na poziomie nawet 9 tysięcy na rękę na start. Niemiecka poczta oferuje pomoc przy przeprowadzce oraz wsparcie przy szukaniu mieszkania.

Deutsche Post szuka do pracy polskich listonoszy. Na ich oficjalnej stronie internetowej pojawiły się oferty pracy w języku polskim. Listonosz pracujący 38,5 godziny tygodniowo może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 14,06 euro za godzinę brutto, czyli blisko 64 zł. Dodatkowo niemiecki pracodawca oferuje pomoc przy przeprowadzce oraz pomaga przy znalezieniu mieszkania.

Od przyszłego pracownika jest wymagana znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym (B1), prawa jazdy na samochód osobowy oraz „lojalności i elastyczności”.

W Polsce przeciętna płaca na tym stanowisku w Polsce to 2950 zł brutto. Według serwisu Gehalt.de mediana w Niemczech na stanowisku listonosza wynosi 2330 euro brutto, czyli 1600-1800 euro (ok. 7300-8200 złotych) na rękę.

Praca w Deutsche Post zaczyna się o 6:30, pracuje się do 9:00, a następnie od 13 do 19. Wysokość wynagrodzenia zależy od doświadczenia i kwestii podatkowych. – Jednak na początek można liczyć na 1800-2000 euro na rękę – powiedział przedstawiciel jednej z firm szukających polskich pracowników do niemieckiej poczty. W przeliczeniu na polską walutę wychodzi od ok. 8,1 tys. do ponad 9 tys. zł.

Źródło: money.pl