Niebezpieczny wyciek w elektrowni Jaworzno! Doszło do ewakuacji pracowników

Elektrownia Jaworzno, fot. mat. prasowe / Tauron

W elektrowni Jaworzno doszło do wycieku oleju hydraulicznego, który znalazł się na rozgrzanej instalacji. Pracownicy, którzy znajdowali się w obszarze, w którym doszło do zdarzenia zdążyli się ewakuować.

Na terenie elektrowni Jaworzno, należącej do państwowej spółki Tauron, doszło do wycieku oleju hydraulicznego, który dostał się na rozgrzaną instalację. To z kolei doprowadziło do silnego zadymienia. Z uwagi, że do zagrożenia doszło w pobliżu bloku energetycznego, do zdarzenia wezwani zostali strażacy.

Na miejscu pojawiło 18 zastępów straży pożarnej, którzy szybko opanowali zagrożenie. Wedle informacji radia RMF, nikomu nic się nie stało. Pracownicy, którzy przebywali w obszarze, gdzie doszło do wycieku, zdążyli opuścić zagrożony teren.

Elektrownia Jaworzno, jako zawodowa elektrownia cieplna produkująca energię elektryczną, wyposażona jest w sześć bloków energetycznych o łącznej mocy zainstalowanej 1345 MW. Należy do najnowocześniejszych i największych elektrowni w województwie śląskim, jak i w kraju.

Źródło: RMF FM, mat. prasowe