Nie żyje znany polski podróżnik. Zginął na Kilimandżaro

Aleksander Doba, fot. Wikimedia

Nie żyje podróżnik Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Miał 74 lata.

O śmierci mężczyzny poinformowała jego rodzina. „Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro. Spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki” – napisano w komunikacie na oficjalnym profilu Aleksandra Doby na Facebooku. 

Aleksander Doba był kajakarzem i podróżnikiem. W 2015 roku został wybrany w głosowaniu National Geographic „Podróżnikiem Roku” na świecie. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile swoich mięśni.

Ponadto ma na koncie opłynięcie Morza Bałtyckiego, Bajkału, przepłynięcie wzdłuż całego polskiego wybrzeża od Polic do Elbląga, jak również przepłynięcie kraju po przekątnej od Przemyśla do Świnoujścia. 

Źródło: Facebook