Nie żyje Wiesław Gołas. Popularny aktor za miesiąc skończyłby 91 lat

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay

Nie żyje znany aktor filmowy i teatralny Wiesław Gołas. Informację o śmierci potwierdziła jego córka Agnieszka Gołas. Za miesiąc artysta skończyłby 91 lat.

Wiesław Gołas to polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, wykonawca piosenki aktorskiej. Widzowie zapamiętają go z niepowtarzalnej roli Tomasza Czereśniaka w serialu „Czterej pancerni i pies”. Występował również w filmach „Żona dla Australijczyka”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Lalka”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Brunet wieczorową porą”.

Wiesław Gołas studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Był aktorem komediowym, współtwórcą Kabaretu Koń, członkiem Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Dudek. Jego wykonanie piosenki „W Polskę idziemy” Jerzego Wasowskiego i Wojciecha Młynarskiego przeszło do historii.

W 2008 przeszedł zawał mięśnia sercowego. Później dwukrotnie przeszedł udar mózgu, najpierw w październiku 2020, a następnie we wrześniu 2021. Zmarł 9 września 2021 roku. O śmierci poinformowała jego córka Agnieszka.

Źródło: Onet.pl