Nie żyje Tomasz Wójtowicz. Jeden z najlepszych siatkarzy w historii miał 69 lat

fot. Facebook / Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza

W wieku 69 lat zmarł Tomasz Wójtowicz, jeden z najlepszych siatkarzy wszechczasów. Od trzech lat zmagał się z rakiem trzustki.

REKLAMA

W poniedziałek po długiej walce z chorobą zmarł wybitny siatkarz Tomasz Wójtowicz. Informację o jego śmierci przekazała rodzina. Sportowiec do ostatnich chwil walczył o powrót do zdrowia. Gdy zawiodły wszystkie tradycyjne formy leczenia, Fundacja Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasz Wójtowicza zbierała pieniądze na nowatorską formę terapii.

Tomasz Wójtowicz urodził się 22 września 1953 roku w Lublinie. Zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976). Z reprezentacją seniorów zdobył także mistrzostwo świata w Meksyku (1974) i czterokrotnie był wicemistrzem Europy: Belgrad (1975), Helsinki (1977), Paryż (1979) i Berlin (1983). Ma również na koncie dwa tytuły Mistrza Polski, które zdobył z Legią Warszawa.

Podczas kariery reprezentował takie kluby jak m.in. Avia Świdnik i Legia Warszawa. Później przeniósł się do Włoch, gdzie występował kolejno w Edilcuoghi Sassuolo, Santal Parma, Grandarolo Ferrara, Familia Cittá di Castello. Po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał przy siatkówce. Pracował m.in. jako komentator Polsatu Sport.

Źródło: PZPS

REKLAMA