Nie żyje polski James Bond. Bronisław Cieślak miał 77 lat

Bronisław Cieślak, screen z YouTube / Telewizja Proart

W wieku 77 lat zmarł polski aktor Bronisław Cieślak. Widzowie pamiętają go z kultowej roli porucznika Sławomira Borewicza w serialu „07 zgłoś się”. Młodsi widzowie znają go z kolei z serialu „Malanowski i Partnerzy”.

Dziś nad ranem odszedł Bronisław Cieślak, aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Był kojarzony przede wszystkim z rolą porucznika Sławomira Borewicza w serialu kryminalnym „07 zgłoś się”. Grał również główną rolę w serialu obyczajowym „Znaki Szczególne”, gdzie wcielił się w postać inżyniera Bogdana Zawady. Wystąpił także w filmie kryminalnym „Wściekły”.

Cieślak miał również epizod w polityce. Był posłem dwóch kadencji z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Później jeszcze dwukrotnie ubiegał się o mandat poselski, ale bezskutecznie. Nie ukrywał tego, że był też członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w latach 1971–1990.

Przed ponad rokiem media obiegła informacja, że jest chory na raka prostaty. – Lekarze powiedzieli mi, że nowotwór prostaty się leczy. I ja też jestem o tym przekonany. Ja znam wiele takich przypadków. Tuż po diagnozie spotkałem swojego telewizyjnego kolegę, który mi wtedy powiedział „ja od 14 lat walczę z rakiem prostaty.” – opowiadał wtedy w wywiadzie.

Źródło: Wikipedia, własne