Nie żyje Igor Sypniewski. Były reprezentant Polski w piłce nożnej zmagał się z depresją

fot. Twitter / ŁKS Łódź

W nocy z czwartku na piątek w wieku 47 lat zmarł Igor Sypniewski, były reprezentant Polski w piłce nożnej. Piłkarz przez lata zmagał się z alkoholizmem i depresją.

O śmieci Igora Sypniewskiego poinformował „Dziennik Łódzki”. Piłkarz był wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Zmarł w wieku 47 lat. Za tydzień miał obchodzić 48. urodziny. W trakcie kariery występował m.in. Panathinaikosie Ateny, Wiśle Kraków czy Malmö FF. Dwukrotnie zagrał w reprezentacji Polski.

Igor Sypniewski był jednym z największych talentów polskiej piłki, ale przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Chorował również na depresję, przeszedł udar, próbę samobójczą i pobyt w więzieniu. Został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności za awanturę z policjantami oraz grożenie swojej konkubinie.

Jego problemy zaczęły się podczas pobytu w Grecji. Później przeniósł się do Szwecji. Z jednego z klubów został wyrzucony po tym, jak został przyłapany na jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. Życiorys Igora Sypniewskiego opisany jest w książce „Zasypany. Życie na zakręcie”, której współautorem jest Żelisław Żyżyński.

Źródło: „Dziennik Łódzki”, Meczyki.pl