Nie spodziewano się takiego znaleziska w szczotce do włosów. Paczka trafiła do aresztu śledczego

fot. Facebook / Areszt Śledczy w Warszawie – Służewcu

Funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu dokonali nietypowego odkrycia. W paczce skierowanej do osadzonego znaleziono w szczotce do włosów minitelefon komórkowy. Urządzenie miało wymiary 6 na 2 cm.

W trakcie kontroli za pomocą skanera rentgenowskiego paczki z artykułami higienicznymi kierowanej do skazanego, funkcjonariuszka zauważyła elektroniczny przedmiot – poinformował rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie por. Zbigniew Śpiewak. Jak dodał, po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz szczotki był ukryty minitelefon komórkowy o wymiarach 6 na 2 cm.

Na podstawie kodeksu karnego wykonawczego, skazany nie może posiadać, poza depozytem, środków łączności oraz przedmiotów i dokumentów, które mogą stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa w zakładzie karnym.

Takiej "udoskonalonej" szczotki do włosów osadzony nie dostanie👇 Wszystkie paczki adresowane do osadzonych są bardzo dokładnie sprawdzane. Brawa dla funkcjonariuszy z #ASSłużewiec

Opublikowany przez Służba Więzienna Środa, 24 lutego 2021

Osadzonym odbywającym karę przysługuje możliwość kontaktu telefonicznego z rodziną każdego dnia, za pomocą aparatów samoinkasujących umieszczonych na korytarzach oddziałów, jednak rozmowy te podlegają kontroli służby więziennej. Posiadanie niedozwolonych środków łączności może przyczynić się do czynów zabronionych prawem, zastraszania świadków, zapewnienia alibi lub uzgadniania zeznań – powiedział por. Śpiewak.

Źródło: RMF FM