Nie będzie dalszego luzowania obostrzeń. Niedzielski nie pozostawił złudzeń

fot. KPRM

Przedsiębiorcy nie będą zadowoleni. Nie ma szans na dalsze luzowanie obostrzeń. Jak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski „nie ma przestrzeni do dalszego znoszenia obostrzeń”.

Lockdown trwa już prawie rok. Jak przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski, obostrzenia nie będą na razie znoszone, a nawet wcześniejsze poluzowania mogą być cofnięte. Oznaczałoby to ponownie zamknięcie hoteli, sklepów w galeriach, kin czy teatrów.

Tymczasem kolejne branże domagają się pozwolenia na wznowienie działalności. Branża fitness apeluje, by rząd zgodził się na „próbne dwa tygodnie” z otwartymi siłowniami. Branża gastronomiczna liczy straty, a zdesperowani przedsiębiorcy wbrew obostrzeniom nadal przyjmują klientów w lokalach.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem w programie „Tłit”, gdzie odniósł się do kwestii dalszego luzowania obostrzeń. W jego opinii nie ma szans, na zniesienie lockdownu w najbliższym czasie. Mało tego, zniesione w lutym ograniczenia mogą zostać przywrócone. – Na tę chwilę absolutnie nie ma przestrzeni do luzowania obostrzeń. Chcemy popatrzeć jeszcze przynajmniej przez tydzień, co będzie się działo – powiedział.

Jak dodał, dotychczasowe poluzowania mogą być „cofnięte”. Przedsiębiorcy po rozmowie z wicepremierem i ministrem rozwoju Jarosławem Gowinem, są świadomi, że lockdown może potrwać nawet do Wielkanocy.

Szef resortu zaznaczył, że „pewna atmosfera odpowiedzialności społecznej” maleje, a wszystko przez otwieranie gospodarki. Niedzielski nie wykluczył z kolei regionalizacji obostrzeń. Możliwe zatem, że obostrzenia zostaną zniesione, ale tylko tam, gdzie liczba zakażeń jest najmniejsza.

Źródło: wp.pl