Najstarsza polska sieć fast food wykończona przez lockdown i inflację. Mr Hamburger ogłasza upadłość

fot. Facebook / Mr Hamburger

Pierwsza polska sieć restauracji fast food, czyli Mr Hamburger po 30 latach działalności ogłosiła upadłość. W komunikacie władze spółki podały, że czynnikami decydującymi o pogorszeniu się sytuacji finansowej były, m.in. lockdown i inflacja.

REKLAMA

Mr Hamburger to polska sieć restauracji typu fast food, założona w 1990 roku w Chorzowie. Firma działa od ponad trzydziestu lat i była pionierem na rynku na długo przed wejściem dużych zagranicznych koncernów. To popularna marka na Śląsku, gdzie znajdują się obecnie wszystkie restauracje pod szyldem Mr Hamburger.

Niestety, zarząd spółki kilka dni temu złożył do Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach wniosek o ogłoszenie upadłości. Spółka w ostatnim czasie utraciła płynność finansową. “Niestety, z uwagi na pandemię COVID-19, sytuacja finansowa spółki pogorszyła się. Konieczność zamknięcia lokali w czasie lockdownu, spowodowała istotny spadek obrotów spółki, gdyż wcześniej główna działalność opierała się na obsłudze klientów bezpośrednio w lokalach gastronomicznych. Spółka nie była wcześniej przystosowana do prowadzenia sprzedaży online i dowozu posiłków do klienta” – czytamy w komunikacie.

Informacja o przyczynach upadłości została opublikowana w komunikacie giełdowym, ponieważ spółka jest notowana na New Connect. W ocenie zarządu spółki, czynnikami decydującymi o pogorszeniu jej sytuacji finansowej są również m.in. wzrost cen energii oraz żywności, a także podniesienie minimalnego wynagrodzenia dla pracowników, które nastąpi od stycznia 2023 roku.

Źródło: Slaskibiznes.pl

REKLAMA