Nadchodzą nowości w Google Maps. Już niedługo przestaniemy gubić się na lotniskach czy innych miejscach, w których liczy się czas

 Fot. googleblog.com, flickr.com

Aplikacja Google Maps wprowadza nowe przydatne funkcje. Chodzi przede wszystkim o Live View, dzieki któremu już niedługo przestaniemy gubić się na lotniskach czy innych miejscach, w których liczy się czas. Smartfon spojrzy na otoczenie oczami aparatu i sam poprowadzi nas tam, gdzie chcemy dotrzeć.

O nowym możliwościach aplikacji Google Maps czytamy w oficjalnym wpisie. Zapowiadana wcześniej funkcja Live View pozwoli nam na szybkie złapanie orientacji nawet wewnątrz skomplikowanych budynków.

Mimo tego, że aktualnie w pandemii koronawirusa mniej podróżujemy, częstym problemem było złapanie kolejnego środka transportu z określonym limitem czasowym. Dlatego Indoor Live View za pomocą rozszerzonej rzeczywistości (AR) nałoży na widziane kamerką smartfona otoczenie strzałki i inne wskaźniki. Pokaże nam, gdzie jest najbliższa winda, bankomat czy stanowisko odprawy czy kasa biletowa i poprowadzi nas tam niemal za rękę. Póki co usługa ta jest na razie dostępna w wybranych centrach handlowych w USA, a za niedługo opcja ta będzie udostępniona zostanie na lotniskach i stacjach tranzytowych w Tokio i Zurychu. W Polsce na tą funkcję będziemy musieli jeszcze chwile poczekać.

Dodatkowo Mapy Google będą posiadały informacje w pogodzie, temperaturze, ale również jakości powietrza na danym obszarze. W czasach rosnącego problemu smogu, taka funkcja wydaje się dobrym pomysłem.

Źródło: googleblog.com; innpoland.pl