Na tą zmianę czekało wielu kierowców. Pracownik salonu samochodowego zarejestruje nam nowy pojazd

fot. Pexels

Rejestracja online samochodu przez pracownika salonu to ważna zmiana w rejestracji pojazdów, która wejdzie w życie już 4 czerwca 2021 roku. Zmiany te ucieszą wszystkich kierowców kupujących nowy samochód w salonie. Projektem rozporządzenia już zajmuje się Ministerstwo Infrastruktury.

Rozporządzenie w sprawie wymagań dla tablic rejestracyjnych trafiło do Wykazu Prac Legislacyjnych Ministerstwa Infrastruktury. To doprecyzowanie ustawy z sierpnia 2020 r., która zmienia prawo drogowe. Nowe zasady dotyczą sposobu rejestracji samochodów i zaczną obowiązywać od 4 czerwca 2021 r. 

Pracownik salonu samochodowego będzie mógł zarejestrować nam nowy samochód przez internet. W imieniu klienta będzie on składał wniosek o rejestrację samochodu (lub innego pojazdu) przy użyciu formularza elektronicznego. Natomiast wszystkie koszty związane z rejestracją poniesie kierowca, a nie salon.

Aktualnie nie wiadomo, jak będzie wyglądał taki elektroniczny wniosek, ale w rozporządzeniu nadmieniono, że wzór zostanie określony przez ministra właściwego do spraw informatyzacji.

Źródło: moto.pl