Morderstwo na warszawskim Nowym Świecie. Mężczyzna stanął w obronie kobiet i został zadźgany nożem. Policja publikuje wizerunek podejrzanego

fot. Policja

Funkcjonariusze z warszawskiego Śródmieścia prowadzą postępowania dotyczące zabójstwa, do którego doszło 8 maja na Nowym Świecie. Policja opublikowała wizerunek podejrzanego, a wszystkie osoby, które go rozpoznają są proszone o pomoc.

Do zabójstwa doszło 8 maja w centrum stolicy. Kilkuosobowa grupa zaatakowała młodego mężczyznę, który stanął w obronie zaczepianych kobiet. Chłopak kilkukrotnie został dźgnięty nożem. Ostatkiem sił wszedł do całonocnego sklepu z alkoholami i błagał o pomoc. Ofiarą okazał się 29-latek pochodzący z okolic Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie).

Policjanci po analizie monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę morderstwa. Funkcjonariusze opublikowali jego wizerunek i proszę o pomoc w ujęciu sprawcy. Mężczyzna w krótkich, ciemnych włosach, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego.

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

W sieci krąży nagranie z miejsca zdarzenia. Mieszkańcy Warszawy podkreślają, że nocne burdy w tej okolicy to codzienność. „Właściwie każdej nocy są tutaj bójki, a kobiety słyszą chamskie odzywki. Policja kieruje tu o wiele za mało patroli” – powiedziała dziennikowi „Super Express” kobieta pracująca na Nowym Świecie. „Agresja i nocne pobicia to tutaj codzienność. Gdyby było tu więcej policji, to może uniknęlibyśmy tej tragedii” – uważa para osiemdziesięciolatków mieszkających przy ulicy Chmielnej.

Źródło: Super Express