Mocna okładka tygodnika “Newsweek”. Jarosław Kaczyński spotykał się z sowieckim szpiegiem?!

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Jak donosi tygodnik “Newsweek”, Jarosław Kaczyński w latach 1989-1990, czyli już po upadku komunizmu, spotykał się z sowieckim szpiegiem Anatolijem Wasinem. Ich rozmowy miały dotyczyć najważniejszych kwestii politycznych.

REKLAMA

Okładka najnowszego “Newsweeka”, który w kioskach ukaże się już jutro, może zszokować zwolenników PiS. Znajduje się na niej Jarosław Kaczyński, a zdjęcie opatrzone jest tytułem: “Przychodzi KGB do Kaczyńskiego”. W zapowiedzi tekstu możemy przeczytać, że prezes PiS przez półtora roku spotykał się z Anatolijem Wasinem, doświadczonym wywiadowcą Kremla.

Wedle informacji tygodnika, rozmowy miały dotyczyć najważniejszych kwestii politycznych, a na stole stał alkohol. “Kaczyński o tych spotkaniach kłamie lub milczy” – wyjaśnia autor dziennikarskiego śledztwa Tomasz Piątek.

Autor sensacyjnych doniesień ma na koncie kilka książek o tajemnicach czołowych polityków PiS – Mateuszu Morawieckim, Antonim Macierewiczu i Andrzeju Dudzie. Niedawno w księgarniach pojawiła się jego książka pt. “Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki“, opisująca powiązania redemptorysty Tadeusza Rydzyka.

Źródło: Newsweek

REKLAMA