Minister zdrowia grozi odejściem z rządu! Jeśli PiS nie wprowadzi segregacji, to Adam Niedzielski poda się dymisji?

Adam Niedzielski (w środku), fot. KPRM

Radio RMF FM nieoficjalnie ustaliło, że minister zdrowia Adam Niedzielski zagroził odejściem z rządu, jeśli PiS nie przegłosuje tzw. ustawy Hoca, która wprowadzi w Polsce segregację sanitarną. Czy to oznacza koniec ministerialnej kariery kontrowersyjnego polityka?

Wygląda na to, że Adam Niedzielski wkrótce poda się do dymisji z funkcji szefa resortu zdrowia. „W rządzie słychać, że cierpliwość ministra Adama Niedzielskiego dobiegła końca, szczególnie że rozwiązanie miało być zabezpieczeniem przed IV falą epidemii. Na kilka dni przed gigantycznym wzrostem zakażeń, nie ma nawet perspektywy zakończenia prac nad przepisami” – czytamy na stronie rmf24.pl.

Polityk uzasadnia swoją decyzję procedowaniem tzw. ustawy Hoca, firmowanej przez posła PiS Czesława Hoca. Projekt ustawy zakłada m.in. umożliwienie pracodawcom weryfikacji zaszczepienia wśród pracowników. Jeśli ustawa wejdzie w życie, to firmy, które wykażą, że wszystkie zatrudnione osoby są zaszczepione, nie będą podlegały lockdownowi.

Pomysł ma wielu przeciwników nawet w szeregach Prawa i Sprawiedliwości, dlatego władze partii podjęły decyzję o zamrożeniu procedowania ustawy. To z kolei nie podoba się ministrowi Niedzielskiemu, który straszy, że jeśli nie dojdzie do wejścia w życie ustawy, to on poda się do dymisji.

Pogłoski wywołały lawinę komentarzy. „Niedzielski grozi dymisją, jeżeli nie przejdzie ustawa segregacyjna Hoca. Idealna okazja do pozbycia się dwóch nieszczęść na raz” – napisał w swoim stylu Sławomir Mentzen z Konfederacji. „Niedzielski chce odejść? Tylko prosto do aresztu. To on odpowiada za ponad 150 tys. nadmiarowych zgonów. Widzę, że spisano go na straty, więc płacz w mediach nie pomoże” – skomentował Piotr Szlachtowicz z telewizji wRealu24.pl.

Źródło: RMF FM