Minister Niedzielski szydzi z przedsiębiorców?! „Jak przejeżdżam przez Nowy Świat, to nie widzę zamkniętych lokali”

fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Dziennikarz spytał polityka o skutki lockdownu. Jego odpowiedź może bulwersować szczególnie przedsiębiorców z branży gastronomicznej.

Robert Mazurek powiedział, że tarcza antykryzysowa podczas lockdownu była niewystarczająca. – Wystarczy się przejść po Warszawie i zobaczyć ile punktów gastronomicznych padło – przyznał redaktor. Odpowiedź Adama Niedzielskiego była zdumiewająca. – Powiem panu, że jak przejeżdżam przez Nowy Świat jadąc do pracy, to nie widzę zamkniętych lokali – odparł niewzruszony minister.

Mazurek ripostował, że może na Nowym Świecie (jedna z głównych ulic Warszawy) ich nie ma, ale w samym centrum stolicy jest wiele takich miejsc. – Zabiorę pana na spacer i pokaże lokale, które padły – proponował dziennikarz.

Jeden ze słuchaczy radia błyskawicznie zaprezentował zdjęcie pustego lokalu po restauracji „Dawne Smaki”, mieszczącego się przy ulicy Nowy Świat 49. „Może pora przejść się pieszo po mieście? Tak dla zdrowotności i lepszej wiedzy, Panie Ministrze Zdrowia?” – proponowała inna słuchaczka.

Źródło: RMF FM