Minister Niedzielski straszy Polaków godziną policyjną. Jest jeden warunek, aby uniknąć takiego scenariusza

Adam Niedzielski, fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany podczas rozmowy w radiu RMF FM, czy rozważane jest wprowadzenie godziny policyjnej w czasie świąt Wielkanocnych. Jego zdaniem wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższego tygodnia.

Stan jest krytyczny. (…) Myślę, że wszyscy powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że to nie jest czas na to, aby myśleć o tym, żeby omijać obostrzenia – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie RMF FM. – Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze. Mamy bardzo trudną sytuację na Śląsku – dodał.

Jedynym elementem, który odróżnia nas w poważny sposób od innych krajów (w obostrzeniach – przyp. red.), to zastosowanie godziny policyjnej. To nie zawsze jest stosowane w ramach stanów wyjątkowych – mówił minister Niedzielski. – Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze – i te optymistyczne, ale i te bardzo czarne – przyznał.

Dopytywany, czy oznacza to możliwość wprowadzenia godziny policyjnej, powiedział: Jeżeli sytuacja będzie taka, że w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia nie będziemy widzieli, że dochodzi do przesilenia, że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważać takie scenariusze – stwierdził minister. 

Źródło: RMF FM