Minister finansów rozwiewa nadzieje w sprawie kwoty wolnej od podatku. „Budżet nie jest z gumy”

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels

Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział, że wbrew zapowiedziom „Nowego Ładu”, kwota wolna od podatku nie wzrośnie do 30 tys. złotych, bo „budżet nie jest z gumy”.

Tzw. „Nowy Ład”, który niedługo ma zostać zaprezentowany przez rząd, zawiera wzrost kwoty wolnej od podatku. Według medialnych przecieków kwota miałaby urosnąć do 30 tys. złotych. Informację zdementował minister finansów Tadeusz Kościński, który argumentuje, że „budżet nie jest z gumy”.

Zdziwiłbym się, gdyby była na takim poziomie. To jest, jeden z wariantów, jakie przygotowaliśmy. Ale nie stawiałbym najwięcej pieniędzy na taki wariant, raczej – na niższy poziom, na 15-20 tys. na ten moment, a dopiero za rok, dwa lata, kiedy wyjdziemy z pandemii, wtedy możemy mieć większe ambicje – powiedział Kościński na antenie radiowej „Jedynki”.

To zaskakująca deklaracja biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka dni temu minister przyznał, że Polskę wciąż stać jest na finansowanie programów socjalnych. A nawet dodał, że gdyby była taka potrzeba, to znalazłyby się pieniądze na podniesienie 500+.

Źródło: Money.pl